Prowadnice liniowe hiwin rgProwadnice liniowe HIWIN RG posiadają elementy nośne w postaci wałków. Takie rozwiązanie konstrukcyjne umożliwia zwiększenie przenoszonych obciążeń, nośności dynamicznej i statycznej do nawet  572700 N przy największym wózku. Wózki liniowe HIWIN RG charakteryzują się wysoką sztywnością oraz bardzo dużą nośnością we wszystkich kierunkach  obciążenia.

Prowadnice liniowe występują w czterech klasach dokładności. Możliwe jest wykonanie z klasą dokładności normalną, oznaczaną w symbolu literą N. Litera P oznacza wózek liniowy wykonany w klasie precyzyjnej. Klasa SP i UP to klasy super precyzyjna i ultraprecyzyjna.

Prowadnice liniowe HIWIN RG dostępne w sklepie EBMiA.pl Kliknij i sprawdź cenę!

cena prowadnice liniowe HIWIN RG

Naprężenia wstępne z jakimi wózki mogą być dostarczane to 0 – wózek bez napięcia wstępnego, C – napięcie wstępne, H – podwójne napięcie wstępne.

Szyny liniowe mogą być dostarczane w odcinkach do 4 metrów bez łączenia.

Wózki liniowe można kupić jako standardowej długości oraz przedłużane. Występują one w wersji z kołnierzem oraz bez kołnierza mocującego oznaczenie tych wózków jest następujące CC- Wersja z kołnierzem standardowej długości, HC – wersja z kołnierzem przedłużana. W wersji bez kołnierza odpowiednio oznaczenia są CA – wersja standardowej długości oraz  HA – wersja wózka przedłużana.

Wózki liniowe posiadają na obu końcach zasobniki oleju, które utrzymują film olejowy na powierzchni prowadnicy liniowej w miejscy gdzie po szynie poruszają się wałki toczne. System gumowych zgarniaczy pozwala pracować dla wózka w środowisku zapylonym uniemożliwiając wnikanie kurzu do wnętrza wózka co mogło by spowodować awarie prowadnicy liniowej. W przypadku zastosowania prowadnicy liniowej HIWIN RG w miejscach szczególnie zapylonych istnieje możliwość wyposażenia wózka w dodatkowy pakiet zgarniaczy co jeszcze dokładniej zabezpiecza wnętrze wózka liniowego przed przedostawaniem się brudu. Jeżeli wózek miał by być zastosowany w miejscu gdzie może mieć styczność z gorącymi wiórami lub na prowadnice liniową mogą spadać ostre opiłki, które mogły by uszkodzić gumowe wargi uszczelniaczy możliwe jest zastosowanie zgarniaczy metalowych, które jako pierwsze zsuną opiłki z prowadnicy liniowej.

Prowadnice liniowe HIWIN RG znajdują zastosowanie w maszynach gdzie wymagana jest duża sztywność oraz nośność prowadnicy liniowej. Szczególnie często wykorzystuje się je w technice transportu, w urządzeniach dla motoryzacji oraz w obrabiarkach cnc

 Prowadnice z szyną profilową HIWIN.

Seria RG – prowadnice wałeczkowe (rolkowe).Cechy konstrukcyjne prowadnic liniowych HIWIN RG:


– elementy prowadzące w postaci wałków;
– duża sztywność;
– wysoka nośność we wszystkich czterech kierunkach obciążenia;
– nośność dynamiczna od 27700 N do 275300 N;
– nośność statyczna od 57100 N do 572700 N;
– cztery klasy dokładności;
– trzy wartości naprężeń wstępnych dla różnych zastosowań i warunków;
– szyny w długościach do 4 metrów bez łączenia;

Prowadnice liniowe HIWIN RG dostępne w sklepie EBMiA.pl Kliknij i sprawdź cenę!

cena prowadnice liniowe HIWIN RG


Obszary zastosowań Prowadnic liniowych HIWIN RG:


– automatyka;
– technika transportowa;
– obrabiarki cnc;
– maszyny i urządzenia wymagające wysokiej sztywności i nośności;

Budowa prowadnicy liniowej HIWIN RG

Prowadnica liniowa hiwin RG

Wałki w prowadnicy liniowej HIWIN RG

Model wózka liniowego HIWIN RG

Prowadnice liniowe HIWIN RG dostępne w sklepie EBMiA.pl Kliknij i sprawdź cenę!

cena prowadnice liniowe HIWIN RG