IFOpis i budowa prowadnic liniowych HIWIN

Bardzo dobrej jakości prowadnice liniowe firmy HIWIN. Szyny prowadzące wykonane są jako profil gotycki co daje styk kulek w 4 miejscach. Pozwala to na przenoszenie bardzo dużych obciążeń oraz pracę we wszystkich pozycjach. Wózki liniowe zostały wyposażone w zasobniki olejowe, które zapewniają ciągłe smarowanie bieżni prowadnicy liniowej. Olej w zasobnikach może być uzupełniany za pomocą olejarki lub może być zastosowany system stałego podawania oleju. Wózki liniowe wyposażone są w zgarniacze gumowe nie dopuszczające do dostania się zanieczyszczeń do wnętrza wózka. Możliwe jest zamontowanie dodatkowych zgarniaczy i uszczelniaczy w przypadku pracy w bardzo trudnych warunkach lub zgarniaczy stalowych do zastosowań gdzie istnieje możliwość kontaktu z gorącymi wiórami powstającymi na przykład podczas obróbki skrawaniem. Prowadnice liniowe występują w klasie wykonania P-precyzyjna i N- normalna przy czym standardem jest tu klasa precyzyjna. Wózki można zamówić z napięciem wstępnym lub bez napięcia wstępnego. Oznaczenie napięcia wstępnego jest za pomocą symbolu ZA – wózek liniowy z napięciem wstępnym Z0 – wózek liniowy bez napięcia wstępnego.

Prowadnice liniowe HIWIN dostępne w sklepie EBMiA.pl Kliknij i sprawdź cenę!

HIWIN

Prowadnice liniowe zostały podzielone na kilka grup różniących się od siebie budową, wielkością i zastosowaniem. Każda wersja różni się budową, właściwościami zastosowaniem. Na kolejnych stronach opiszę właściwości prowadnic liniowych produkowanych przez firmę HIWIN. Najpopularniejszym modelem wózka liniowego jest wózek HG, jest to standardowy wózek wykonany według zunifikowanych wymiarów przez co istnieje możliwość zastąpienia tym systemem prowadzenia liniowego innej firmy. Kolejnym również popularnym wykonaniem wózka jest wykonanie EG. Jest to wersja prowadnicy liniowej o obniżonym profilu w stosunku do prowadnicy HG. Do bardzo dużych obciążeń stosowane są szerokie prowadnice z serii WE. W ofercie HIWIN występują również prowadnice miniaturowe oznaczone MG.  Prowadnice liniowe z łańcuszkiem kulkowym oznaczone QH, QE i QW to odpowiedniki standardowych prowadnic liniowych HG,EG i WE. Łańcuszek kulkowy zapewnia bardzo gładki, bezszelestny przesuw wózka po szynie prowadzącej z uwagi na to że kulki w obiegu kulkowym w wózku nie ocierają się o siebie jak to jest w przypadku standardowego wykonania obiegu kulkowego lecz są umieszczone w łańcuszku, który utrzymuje równy odstęp pomiędzy obracającymi się kulkami. Przerwy pomiędzy kulkami stanową dodatkowo magazyn smaru co jeszcze bardziej czyni prowadnicę cichszą i mniej awaryjną.

PROWADNICE LINIOWE HIWIN

prowadnice liniowe hiwin eg IF prowadnice liniowe hiwin mg IF prowadnice liniowe hiwin qe prowadnice liniowe hiwin qh prowadnice liniowe hiwin qr prowadnice liniowe hiwin qw IF prowadnice liniowe hiwin se prowadnice liniowe hiwin we

PROWADNICE LINIOWE HIWINProwadnice liniowe HIWIN dostępne w sklepie EBMiA.pl Kliknij i sprawdź cenę!

HIWIN